Doctor's Search

8 Yaşındaki Ali’nin Böbreği Kurtarıldı

8 Yaşındaki Ali’nin Böbreği Kurtarıldı
0 Ağustos 20, 2015

Yağlıdere’nin Yeşilpınar köyünde yaşayan 8 yaşındaki Ali Okur adlı çocuk Özel Giresun Ada Hastanesi’nde Op.Dr. Burak Erkuş ve Op. Dr. Alper Başakçı ‘nın yaptıkları bir operasyonla böbreğindeki taştan kurtularak sağlığına kavuştu.

Baba Cevat Okur yaptığı açıklamada “Oğlumuz Ali sürekli karın ağrısından şikayetçiydi en sonunda acıları dayanılmaz olunca Özel Giresun Ada Hastanesine getirdik. Burada doktorlarımızın yardımı sayesinde Ali’miz sağlığına kavuştu. Hem doktorlarımızdan hem de böyle bir hastaneyi memleketimize kazandıranlardan Allah razı olsun.” Dedi. Operasyon hakkında görüşlerine başvurduğumuz Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Burak Erkuş yaptığı açıklamada “Hastamız şiddetli karın ağrısı şikayetiyle hastanemize başvurmuştur. Yaptığımız tetkikler sonucunda böbrek kanalında 8mm çapında bir taş tespit edilmiştir. Kapalı lazer tedavisi taş kırma yöntemi ile hastanın taşı kırılarak tedavisi tamamlandı. ”dedi. Çocuklarda görülen böbrek taşlarının idrarda kanama, karın ağrısı ve idrar yolu

enfeksiyonu gibi belirtileri olduğunu dikkat çeken ve bu konuda aileleri de uyaran Üroloji Uzmanı Op. Dr. Alper Başakçı, bu tip vakalarda hemen bir uzman hekime başvurulmasını önererek sözlerini noktaladı.

Posted in Haberler by admin